Eskişehir Temizlik Esberrak
Temizlik Hizmetleri
Ev Ofis İşyeri Cam Koltuk Temizleme

Cumhuriyet Mh. Kaptanağa Sk. No:4/1
bilgi@eskisehir-temizlik.net
0 222 220 52 66 - 0 506 807 47 29

İŞKUR’DAN ENGELLİ İSTİHDAMINA TAM DESTEK

4.12.2019 

Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak engelli istihdamının korunması ve artırılmasına büyük önem vermekteyiz. Bu sebeple İl Müdürlüğü olarak Engellilere vatandaşlarımızın işe yerleştirilmeleri, mesleki nitelik ve deneyim kazanmaları ve kendi işlerini kurmalarına yönelik çalışmalarımız devam etmektedir.

Kurumumuzda iş aramak, mesleki nitelik kazanmak ve kendi işini kurmak amacı ile gelen 6675 engelli vatandaşımızın kaydı mevcuttur. Bu kişilerin istihdam edilmesine yönelik yaptığımız çalışmalar neticesinde, ilimizde Elli ve üstü işçi çalıştıran 415 işyerinde toplam 75461 kişinin çalıştığı, 4857 sayılı iş kanununun 30. maddesi uyarınca bu iş yerlerinde %3 oranında engelli çalıştırma zorunluluğu bulunması nedeniyle 2264 engelli vatandaşımızın istihdam edilmesi gerektiği belirlenmiştir. İl Müdürlüğümüz engelli istihdamına yönelik yaptığı çalışmalar ile ilimizde çalışan engelli sayısını 2293 kişiye çıkarmayı başarmıştır. İl Müdürlüğü olarak bununla yetinmeyip mevsimlik sektörlerde(inşaat, maden gibi) ya da personel sayısının hızla artış gösterdiği hizmet sektörlerindeki(market vs) firmalarımızın çok az bir kısmında minimum engelli açığı mevcut olup, kurumumuzca takipleri sıkı bir şekilde yapılıp, ivedi şekilde açıkları kapatmaya yönelik toplu iş görüşmeleri düzenlenmektedir.

Engelli vatandaşlarımızın işe yerleştirilmeleri için, engelli vatandaşlarımızı işverenler ile İl Müdürlüğümüzde buluşturarak, işe ulaşmalarında kolaylık sağlanmaktadır. Böylece engelli vatandaşlarımız iş yerlerine işe yerleştirilmiş olarak gönderilmeleri sağlanmaktadır.

İŞKUR İl Müdürlüğü olarak istihdamında güçlük çekilen engelli gruplarımıza 5 kişilik istihdam garantili Meslek Eğitim Kursu ve 27 kişilik istihdam garantisi olmayan Meslek Eğitim kursları açmış bulunmaktayız.

2019 yılında 104 Engelli vatandaşımız İşbaşı Eğitim Programından yararlanmıştır. İşbaşı eğitim programı ile engelli vatandaşlarımızın işi öğrenene kadar İŞKUR tarafından desteklenmesi sağlanmaktadır.

Kendi işini kurmak isteyen Engelli vatandaşlarımıza yönelik düzenlediğimiz Girişimcilik Kurslarımızdan 20 Engelli vatandaşımız faydalanmıştır.

Engellilere yönelik hibe desteği 2019 1. Grup programımıza 4 engelli vatandaşımız başvuruda bulunmuş olup, bu 4 projede uygunluk almış ve hibe desteğinden faydalanmaya hak kazanmıştır. Ayrıca 2019 2. Grup hibe desteği proje başvuruları 18 Aralık 2019 tarihine kadar devam etmektedir. Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu olarak Engelli vatandaşlarımıza yönelik her türlü hizmetimizin artarak devam edeceğini samimi duygularımızla bildirerek, tüm engelli
vatandaşlarımızın 3 Aralık Uluslararası Engelliler Gününü kutlarız.

Gönderen: haber
1006 defa okundu 
 


Ekoloji
Küresel gıda sisteminin çevre ve toplum sağlığına maliyeti 12 trilyon dolara ulaştı
“İKLİM DEĞİŞİKLİĞİYLE MÜCADELE İÇİN ŞEHİRLERİN DÖNÜŞMESİ GEREKLİ"
LPG’NİN GELECEĞİ VAR!
KALİTELİ FİDAN İÇİN KALİTELİ TOHUM
AK ZAMBAK EYLEM PLANI TAMAMLANDI

 

 
Ekonomi
Emlak İşletmelerine Ek Süre!
GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ TOPLULUĞU SARARDA
EOSB’nin projesine BEBKA desteği
KIRGIZİSTAN BÜYÜKELÇİSİ OMURALİEV ETO HEYETİYLE BİR ARAYA GELDİ
EMITT’TEN TÜRKİYE EKONOMİSİNE SON 5 YILDA 15 MİLYAR TL’Yİ AŞAN KATKI