Eskişehir Temizlik Esberrak
Temizlik Hizmetleri
Ev Ofis İşyeri Cam Koltuk Temizleme

Cumhuriyet Mh. Kaptanağa Sk. No:4/1
bilgi@eskisehir-temizlik.net
0 222 220 52 66 - 0 506 807 47 29

Eskişehir ve Kahramanmaraş İş Birliği Protokolü imzalandı

4.12.2019 

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) ile Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) stratejik iş birliği protokolüne imza attı.

Odalar arası imzalanan protokol ile birlikte stratejik işbirliklerinin sağlanması hedeflenmekte. Bu kapsamda ESO Meclis Salonunda gerçekleştirilen protokol töreninde konuşan ESO Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş, stratejik iş birliklerine KMTSO ile birlikte yeni bir boyut kazandırmak için bir araya geldiklerini söyledi.

Yaptığı konuşmada Odaların sektörde faaliyet gösteren üreticileri ile aynı sektörde yer alan ESO Üyelerinin eşleştirmelerinin yapıldığı belirten Kesikbaş, “Amacımız ülke genelinde ticaretimizi, iş ilişkilerimizi geliştirmek büyümek. Üreticilerin yan komşunun ne iş yaptığını bilmediği oluyor, tanışmak ve iş yükü geliştirmek için Odamızda sektör fuarları düzenledik ve bazı üyelerimiz, ben de dahil yurtdışından aldığımız bir ürünün Eskişehir’de üretildiğini öğrenerek o ürünü ithal etmek yerine yan komşumuzda almaya başladık. Aynı sonuç Kahramanmaraş ile neden olmasın diyorum. Şirketlerimizi eşleştirebilirsek Türkiye’ye örnek olabilecek bir sinerji yaratabileceğimizi düşünüyorum.” dedi.

Örnek şehir
ESO ve KMTSO arasında yapılabilecek iş birliği protokolü hakkında görüşlerini aktaran KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun, “Bugün Eskişehir’de bulunmanın memnuniyeti ile ben ticaret ve sanayi başkanlarına, meclis üyelerine, birlikte olmanın mutluluğu ile teşekkür ediyoruz. Eskişehir sanayi üretimi, toprak bütünlüğü ve çeşitli sosyal yapıları ile gelişmiş bir şehir, bizlere örnek olabilecek Eskişehir’de olmaktan mutluluk duyuyoruz. Ortak meclis toplantısı yapacak ve ortak iş geliştirme strateji protokolüne imza atacağız.” diye konuştu.

Meclis Başkanı Mehmet Hanefi Öksüz, Eskişehir’de olmaktan mutluluk duyduğunu ve Eskişehir’in saygın, modern, sanayi bakımından gelişmiş bir il olduğunu ve KMTSO olarak sanayileşme çabası içerisinde olduklarını belirtti. Eskişehir ve Kahramanmaraş arasında sağlanabilecek iş birliği protokolü hakkında değerlendirmede bulunan Öksüz, “Ülkemizin sanayileşmesi, milli gelirimizin artması açısından bizler bu ziyareti çok önemsiyoruz. Eskişehir’de yüksek teknoloji üreten sanayi tesislerimiz var. Yapılabilecek işbirliği için büyük heyecan duyuyoruz, ülkemizin sanayileşmesi konusunda, her şey yatırıma bağlı, tek çaremiz sanayileşmek. Bu nedenle işbirliğine çok önem veriyorum. Sizleri de aynı heyecan ile Kahramanmaraş’a bekliyorum.” dedi.

Toplantı sonrası ESO Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş, ESO Meclis Başkanı Süha Özbay ve KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun, KMTSO Meclis Başkanı Mehmet Hanefi Özksüz tarafından İş Birliği Protokolü imzalandı. Toplantı da ESO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Fatih Düş, Sinan Özeçoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile KMTSO Yönetim Kurulu Üyeleri yer aldı.

Gönderen: haber
885 defa okundu 
 


Ekoloji
Küresel gıda sisteminin çevre ve toplum sağlığına maliyeti 12 trilyon dolara ulaştı
“İKLİM DEĞİŞİKLİĞİYLE MÜCADELE İÇİN ŞEHİRLERİN DÖNÜŞMESİ GEREKLİ"
LPG’NİN GELECEĞİ VAR!
KALİTELİ FİDAN İÇİN KALİTELİ TOHUM
AK ZAMBAK EYLEM PLANI TAMAMLANDI

 

 
Ekonomi
Emlak İşletmelerine Ek Süre!
GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ TOPLULUĞU SARARDA
EOSB’nin projesine BEBKA desteği
KIRGIZİSTAN BÜYÜKELÇİSİ OMURALİEV ETO HEYETİYLE BİR ARAYA GELDİ
EMITT’TEN TÜRKİYE EKONOMİSİNE SON 5 YILDA 15 MİLYAR TL’Yİ AŞAN KATKI