Eskişehir Temizlik Esberrak
Temizlik Hizmetleri
Ev Ofis İşyeri Cam Koltuk Temizleme

Cumhuriyet Mh. Kaptanağa Sk. No:4/1
bilgi@eskisehir-temizlik.net
0 222 220 52 66 - 0 506 807 47 29

ESKİŞEHİR MADENCİLİK KÜMESİNDE YENİ YÖNETİM GÖREVE BAŞLADI

13.10.2021 

Eskişehir Madencilik Kümelenmesi Olağan Genel Kurulunda yapılan seçimde, yeni yönetim ve denetim kurulu üyeleri oy birliğiyle seçilerek göreve başladı.

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) öncülüğünde kurulan, kendi sektöründe Türkiye’de ilk ve tek olan Eskişehir Madencilik Kümelenmesi, Genel Kurulunu ESO Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi. Genel Kurulda yapılan seçimde ise yeni yönetim ve denetim kurulu üyeleri oy birliğiyle belirlendi.

Kümenin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çekiç olurken, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına Hamza Tınas ve Mehmet Rallas, Yönetim Kurulu Sayman Üyeliğine Muzaffer Kızıldağ, Yönetim Kurulu Üyeliğine Berna Kızılbük seçildi.

Kurulun divan başkanlığını da üstlenen ve açılışta değerlendirmelerde bulunan Berna Kızılbük, “Yaşam için maden insan için maden üretiyoruz. Yaşam için gerekli olan madeni çıkarıp, geleceğe nefes oluyoruz. Bugün gerçekleştirdiğimiz toplantının sektörümüze ve şehrimize hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

Toplantıda konuşan ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Eskişehir’de 1 milyar dolara yakın ciro gerçekleştiren madencilik sektörümüz rüştünü ispatlamış, şehrimize önemli değer katan bir sektör. Ancak hak ettiği yerde değil. Elbirliği ve güç birliği ile sektörümüzü daha yukarıya taşıyacağız. Dertlerimiz ortak ve ortak akılla sesimizi daha çok duyurmamız gerek. Kümemizde ve yeni yönetimimizde bu heyecan fazlasıyla var. Biz Oda olarak sizlerle her türlü iş birliğine açığız” dedi.

Başkan Metin Çekiç; “Birlikte çözeceğiz”

Genel Kurul’da Başkan seçilen ve değerlendirmede bulunan Eskişehir Madencilik Kümesi Başkanı Metin Çekiç, “Dünyada bilinen ve ticareti yapılan 90 ana madenin, 60 çeşidi Türkiye'de ve bunlar içerisinde katma değeri en yüksek olan bor, manyezit, krom, altın, nikel, endüstriyel mineraller gibi madenlerde şehrimizde çıkıyor. Eskişehirli madenciler olarak ihracatla ekonomiye katkı sunuyoruz. Küme olarak sektörümüzü nasıl daha ileriye taşır, nasıl daha başarılı işlere imza atarız bunun cevabını arayacağız. Sorunlarımız, dertlerimiz ortak. Birlik beraberlik içerisinde bunlara çözüm üreteceğiz. Küme üyelerimizin katkısını ve iş birliğini çok önemsiyor, sektörümüzün gelişimine birlikte katkı sunacağımızı düşünüyorum. Yeni yönetimimiz hayırlı uğurlu olsun. Görevi bize emanet eden üyelerimize de teşekkür ederim” dedi.

 

Gönderen: esgundem
762 defa okundu 
 


Ekoloji
İnönü Bal Ormanı Genişletiliyor
Hava kirliliği COVID-19’da ölüm riskini artırıyor
HEDEF 100 BİN GÖNÜLLÜ
BAKAN KURUM: “YEŞİL KALKINMA DEVRİMİ SÜRECİNİ BAŞLATTIK”
Kuraklık ve yanlış tarım uygulamaları buğday üretiminin geleceğini riske atıyor

 

 
Ekonomi
TEI’DEN 8. ZEK ATÖLYESİ
Güzellik Uzmanları Hünerlerini Sergiledi
KARAİSMAİLOĞLU: 395 TARİHİ KÖPRÜNÜN RESTORASYONLARINI TAMAMLADIK
DASK hakkında 5 soru 5 cevap
SARAR Hatay’da İkinci Mağazasını Açtı