Eskişehir Temizlik Esberrak
Temizlik Hizmetleri
Ev Ofis İşyeri Cam Koltuk Temizleme

Cumhuriyet Mh. Kaptanağa Sk. No:4/1
bilgi@eskisehir-temizlik.net
0 222 220 52 66 - 0 506 807 47 29

BAKAN MURAT KURUM: “GENÇLER, GÜÇLÜ TÜRKİYE’Yİ İNŞA EDECEK”

5.8.2022 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, ‘’Cumhuriyet tarihinin en büyük “Sosyal Konut Projesi”ni inşallah başlatıyoruz. Önümüzdeki ay itibariyle vatandaşlarımıza bu müjdeyi duyuracağız. İlk defa bu projede, gençlerimize kontenjan ayıracağız ve genç kardeşlerimizin hayata güvenle atılacağı, evlenecek kardeşlerimizin ev sahibi olabileceği bir kontenjanı gençlerimize sunuyoruz. Şimdiden konutlarımız, genç kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun. İlk defa yapılmış bir iş, bu noktada inşallah bu projelerin sayısını, miktarını arttıracağız’’ dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği İstanbul’un Bağcılar ilçesinde, “Yüz yüze 100 Gün” programı kapsamında Kestane Bahçesi’nde gençlerle bir araya geldi.

Burada gençlere hitap eden Bakan Murat Kurum, ‘’Biliyoruz, inanıyoruz ki; gençlerimiz bizden daha iyisini bu ülkeye her alanda hizmetler yapmak suretiyle kazandıracaklar” ifadelerini kullandı.

Bakan Kurum, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizlerden aldıkları bayrağı çok daha yukarı noktalara taşıyacaklar. Büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasını, ihyasını yapacaklar. Taşı gediğine oturtacaklar. Buna eminiz. Çünkü bu topraklar kutlu topraklar. Bu topraklar bize Eyüpsultan'ın, Sultan Fatih'in emaneti. Bu topraklarda biz asırlarca mücadele ettik. Asırlarca hem bölgemize hem dünyaya barışı, huzuru getirdik. İnşallah sizler Yunus Emre'nin diliyle, Mevlana'nın gönlüyle, Hacı Bektaş'ın kalbiyle, Fatih'in cesaretiyle bu davayı ilelebet sürdüreceksiniz. Bizler buna eminiz. Bizler buna yürekten inanıyoruz. Tüm hedefimiz, tüm çalışmalarımız, tüm hayalimiz sevgili gençlerimiz için... Umudumuz olan, yarınlarımız için ve sizler için hep iyisini güzelini yapmaya gayret gösteriyoruz. Artık gençlerimiz her ilimizde üniversitelere gidebiliyorlar, eğitim alabiliyorlar. Gençlerimiz her ilimizde yapmış olduğumuz millet bahçelerinden istifade ediyorlar. Buradaki kütüphanelerimizden, kıraathanelerimizden, kıraathanelerimde istifade ediyorlar.’’

“Bağcılar’a gençlik merkezleri kazandıracağız”

Bağcılar'daki temaslarının sonucunda önemli kararlar aldıklarını belirten Bakan Kurum, ifadelerini şöyle sürdürdü:

‘’Bağcılarda yaşayan nüfusumuzun yaklaşık yüzde 40'ı genç kardeşlerimizden oluşuyor. 165 bin öğrenci kardeşimiz var. Bağcılar bu noktada çok genç bir nüfusa sahip. Biz de her zaman gençlerimizin sesine kulak veriyoruz. Bağcılar'da kardeşlerimizin şu talepleri vardı; 22 mahallemiz var. 22 mahallemizin her birinde gençlerimiz aslında kitap okuyacakları, çalışabilecekleri, teknoloji üretebilecekleri, AR-GE yapabilecekleri gençlik merkezi talep ediyorlar. Şerife Bacı gibi bizim bugünlere gelmemizi sağlayan nice kahramanlarımızın ismini taşıyan konaklarımız yapıldı. İhtiyaç doğrultusunda tüm mahallelerimize bu gençlik merkezlerimizi kazandıracağız. Siz buralarda vakit geçirebileceksiniz.’’

“Gençlerimiz sosyal konutlarla hayata güvenle atılacak”

Bakan Kurum Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrası sosyal konutlarla ilgili açıklamasını hatırlatarak, ‘’Biliyorsunuz Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini inşallah başlatıyoruz. Önümüzdeki ay itibariyle vatandaşlarımıza bu müjdemizi duyuracağız ve ilk defa bu projede, gençlerimize kontenjan ayıracağız. Ve genç kardeşlerimizin hayata güvenle atılacağı, evlenecek kardeşlerimizin ev sahibi olabileceği bir kontenjanı gençlerimize sunuyoruz. Önümüzdeki ay bu müjdeyi açıklayacağız. Şimdiden konutlarımız, genç kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun. Bu da ilk defa yapılmış bir iş, bu noktada inşallah bu projelerin sayısını, miktarını arttıracağız’’ dedi.

“Önümüzdeki yıl Bağcılar’a 62 metrekarelik millet bahçesi kazandıracağız”

Bağcılar’da vatandaşların yeşil alan taleplerine karşılıksız kalmadıklarını söyleyen Kurum, ‘’Ebubekir Cami’sinin arkasında yer alan 62 bin metrekarelik alana bir millet bahçesi kazandırıyoruz.” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu alanda, genç kardeşlerimiz vakit geçirebilecekler, eğlenecekler, aileleriyle birlikte spor yapacaklar. Kütüphanesinde, kıraathanesinde ders çalışabilecekler. 17 Ekim'de ihalesini yapıyoruz. Önümüzdeki yıl da bitirip Bağcılar'a, bu projeyi kazandırıyoruz.  Bağcılar bunu noktada diğer ilçelerimize nazaran çok fazla sporcularımızın, amatör kulüplerimizin olduğu bir ilçemiz. Gençlerimizin, sporcularımızın yeni saha talepleri var. Bu noktada da genç kardeşlerimizin, amatör spor kulüplerimizin faydalanacağı bir spor sahasını burada bütün sporların yapılabileceği millet bahçemizi inşallah Bağcılar Belediyemizle birlikte genç kardeşlerimize kazandırıyoruz. Hepinizin geleceğe güvenle bakacağı, daha yeşil, daha temiz, daha sağlam bir Bağcılar'ı inşallah hep birlikte inşa edeceğiz.’’  

Gönderen: journal
181 defa okundu 
 


Ekoloji
PLASTİK POŞETTEN 3,5 YILDA 3,8 MİLYAR TL TASARRUF EDİLDİ
Orman Köyleri Enerjisini Güneşten Gücünü Ormandan Alıyor
BAKAN MURAT KURUM: “GENÇLER, GÜÇLÜ TÜRKİYE’Yİ İNŞA EDECEK”
Reçineden ekonomiye yıllık 650 bin dolar katkı
PORSUK ÇAYI BEYLİKOVA’ DA KURUTULDU...

 

 
Ekonomi
TOPRAKLARIMIZI SOLARİZASYONLA KORUYORUZ
BAKAN KİRİŞCİ: “19,5-20 MİLYON TON BUĞDAY ÜRETİMİ ÖNGÖRÜYORUZ”
ALMANYA’DAN BEYİN GÖÇÜ
ETO BURSİYERLERİNİN MEZUNİYET GURURU
TAHIL KORİDORU ANLAŞMASI İLE ‘TÜRK UNU’ İHRACAT PAZARLARINDA VARLIĞINI ARTIRACAK